O autorach:


Mgr Roksana Nowosad: absolwentka Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzięki jej wielkiej pomocy możliwe było reaktywowanie Encyklopedii, rozszerzenie strony o biogramy lotników, przygotowanie nowego szablonu oraz korekta istniejących treści. Jest również inicjatorką dodania do portalu sekcji "Materiały Źródłowe". Ponadto zajmuje się poszukiwaniem źródeł, archiwaliami oraz kontaktami z instytucjami zewnętrznymi.

Mgr Sebastian Nowosad: absolwent Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pomysłodawca, założyciel oraz autor większości tekstów na stronie bequickorbedead.com. Odpowiada za projekt witryny oraz jego wykonanie, wszystkie sprawy związane z programowaniem, webmasteringiem, SEO oraz obsługą serwera. Prywatnie miłośnik szeroko pojętego lotnictwa (do 1945 r.), dobrej muzyki oraz twórczości Grzegorza Rosińskiego.

Dla kogo jest ta strona, nasza misja:

Strona przeznaczona jest dla wszystkich bez względu na ich wiek, poglądy czy wykształcenie. Dokładaliśmy wszelkich starań, by portal miał ciekawy design, a wszelkie treści w nim zawarte były przedstawione nie tylko w sposób przystępny, ale i ciekawy, tak aby zachęcić użytkowników do dalszego zgłębiania zagadnień znajdujących się w Encyklopedii. Oczywiście to co znajduje się na stronie jest bardzo skrótowym omówieniem tematu. Osoby zainteresowane odsyłamy do bibliografii. Tam znajdują się wszystkie źródła, z których korzystaliśmy podczas tworzenia tego serwisu.

Naszą misją i celem nadrzędnym jest popularyzacja historii początków polskiego lotnictwa. Szczególnie cieszy nas fakt, że jako pierwsi możemy udostępnić szerokiemu gronu odbiorców historię polskich lotników z tego okresu - znaczna część biogramów przez nas opracowanych jest obecnie jedynym źródłem informacji o nich w internecie.

O skynet-project:

Encyklopedia Lotnictwa Polskiego 1918 - 1920 jest częścią większego projektu, o roboczej nazwie skynet-project. Jest to inicjatywa autorska, hobbystyczna i w znacznej części amatorska (programowanie). Na projekt ten składają się zagadnienia związane z Linuxem, programowaniem (HTML, CSS, Python/Django, C++/Qt).

Wszystkie "produkty" spod szyldu skynet-project.com są ogólnodostępne, zastrzegamy sobie jednak prawo do tekstów zamieszczonych w witrynie bequickorbedead.com (za wyjątkiem artykułów nadesłanych przez użytkowników). Prace nad projektem skynet-project prowadzone są wyłącznie w czasie wolnym od codziennych obowiązków i finansowane ze środków własnych.